A čo tak KONIFERUM?JUNIPERUS jest najstaršou slovenskou - patentovo chránenou Borovičkou. S  historicky mocnou silou až 40 % destilátu. Generáciami preverenej, poctivej hutnej borievkovej chuti a arómy. V obľube najmä u milovníkov tradičných skvostov.
  • KONIFERUM jest úplne rovnako kvalitná Borovička, avšak arómy ľahšej, jemnejšej ale najmä obsahu alkoholu striedmejšieho - iba 37,5 %. Aj preto jest Koniferum veľmo obľúbeným trúnkom najmä u mladších, zábavychtivých šuhajov a dievok. Isto aj preto, že na pultoch jest Borovička KONIFERUM lacnejšia. Avšak hlavne kvôli tomu, a to, zdôrazňujem, že KONIFERUM má obsah alkoholu striedmejší než JUNIPERUS. 

  • Neuveríte, ale raz mi dokonca krčmár istý v Novom Meste nad Váhom svätosväte tvrdil, že Juniperus a Koniferum úplne to isté sú, a že dopoludnia linka plniaca je na Juniperus nastavená,načo popoludní len fľaše a etikety prehodia a ten samý blahomocný mok plnia do odlišnej ambaláže. Nuž, sám Boh vie, skadiaľ taký blud do gypsovej krčmárskej hlavy pribudol. Avšak jednoznačno ide o dve celkom odlišné liehoviny, s odlišnou receptúrou i históriou. Juniperus odjakživa vlajkovou loďou Prvej borovičkovej továrne jest. Koniferum borovička vznikla na pôde iného starobylého závodu trenčianskeho, menom Slovlik, v úmysle tom, konkurenciou Juniperus Borovičke sa stať. Lež naveľa, obidva závody zlúčili sa pod titulom Prvej borovičkovej a bývalí konkurenti stali sa tak druhmi vernými.
    Len pre istotu zopakujem, že dnes, hlavne v čom Borovička KONIFERUM jest odlišná oproti JUNIPERUSke, je jej striedmejší obsah alkoholu. Preto je i cenovo zvýhodnená.Treba však na rovinu povedať, že patentovo chránena je iba Borovička JUNIPERUS.